Meslek Yüksekokulu

Hakkımızda

Meslek Yüksekokulu Tarihçe

Avrasya Üniversitesi Maçka İmar, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfının girişimleri sonucu 25.11.2010 tarihinde TBMM’ce kabul edilen 6082 sayılı yasa ile Trabzonda kurulmuş kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Öğretim yılında 9 programda ön lisans öğretimine başlanmıştır. Sağlıkla ilgili Programlar 2013 yılında Avrasya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun açılması ile MYO dan ayrılarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde toplanmıştır. Meslek Yüksekokulumuz 2013-2014 Öğretim yılında, 3 Programın II. Öğretimi olmak üzere 17 Programda öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Meslek Yüksekokulu Misyon ve Vizyon

Misyon

Kendini mesleki olarak yaşam boyu geliştirmenin önemini kavramış nitelikli mezunlar yetiştirmek için mesleki yeterliliği olan, liderlik özelliklerine hakim, gelişen teknolojileri takip eden özel sektörler ile beraber ilişkileri projelerle güçlendirerek bölge kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Güncel teknolojik alanlardaki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunacak, eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirmeyi amaçlayan, iş dünyasında tercih edilen ve yurtdışında da çalışabilecek yeterlilikte mezunlar veren kendini sürekli geliştiren öncü ve yenilikçi bir meslek yüksekokulu olmaktır.